Botrányos szünet, de parádés futam – így kezdődött a NASCAR rájátszása

A 2023-as NASCAR bajnokság hajrája izgalmasan kezdődött a Darlingtonban, ahol a Southern 500-on egy különös esemény után az éllovasok balszerencséje játszotta a főszerepet. Christopher Bell, aki a pole-ból indult, rövid ideig uralta a versenyt, azonban egy hosszú kiállás miatt hátrébb került. Bár sikerült visszajönnie a negyedik helyig, egy falnak történő ütközés után fokozatosan visszacsúszott a középmezőnybe, végül csak a 23. helyen végzett. Denny Hamlin vezette az első két szakaszt, mögötte Tyler Reddick, Kyle Larson és a győzelem nélkül álló Kevin Harvick következtek szorosan. Mindössze 23 kör után pitstopra kényszerülő Bubba Wallace egy balesetet okozott, amelyben Joey Logano is érintett volt.

A verseny közepén az éj beálltával nem működtek a 3-as és 4-es kanyar reflektorai, ezért a NASCAR kénytelen volt leállítani a versenyt közel fél órára. Az utolsó harmadra különböző stratégiák és gumik állapota befolyásolta az erősorrendet. Hamlin, Reddick és Larson vezettek a legöregebb gumikkal, míg Harvick kiállása után az ötödik helyről indult. Valamivel később Hamlin kerékproblémával újra be kellett állnia a boxba, aminek következtében körhátrányban volt, azonban vissza tudott térni az élmezőnybe. A verseny során több pilóta, köztük Truex Jr., Bell és Logano is problémákkal küzdött. A rájátszásban résztvevő pilóták közül Harvick, aki idén még nem nyert, de kvalifikálta magát a rájátszásba, friss gumikkal visszautasította Larsont és a vezető Reddicket. Sajnos azonban az ő kiállása szabálytalan lett minősítve, miután Ryan Newman pördült meg a pályán, és a sárga zászló miatt nem hagyhatta el a boxot.

Forrás: 500miles